top of page

״אם איננו יודעים לאן תרגול היוגה לוקח אותנו, יתכן ואין בו תועלת. 
הסיבה שמאחורי התרגול חשובה כמו התרגול עצמו״

א.ג. מוהן

ספרים

הכשרות מורים

שיעורים

מה זה סווסטה

איריס קליין

סווסטה יוגה

סוואסטה - מסנסקריט - בריאות.

swa = קרוב לעצמי   stha = להיות 

סוואסטה = להיות קרוב לעצמך.

היוגה הוא האמצעי לקרב אותנו למקום הזה, להכיר את עצמנו. 

האיורוודה מגדירה סווסטה כמצב של איזון פיזי ומנטלי. אנו מתרגלים יוגה כדי להגיע למצב של סוואסטה, מצב של בריאות פיזית ונפשית.

א.ג. מוהן ומשפחתו

 

א.ג. מוהן הוא למד אצל קרישנהמצ׳אריה ב- 18 השנים האחרונות לחייו. ביחד עם אשתו אינדרה ושני ילדיהם (ניתיה וד"ר גאנש), מוהן הקים את ארגון סווסטה יוגה ואיורווודה.

מוהן ומשפחתו נשארו נאמנים לרוח לימודיו של קרישנמצ’ריה, הם ממשיכים במסירות ובאדיקות לתרגל, ללמוד וללמד.

במהלך 40 השנים האחרונות, א.ג. מוהן ואשתו אינדרה, למדו ותרגלו על פי היסודות העתיקים של היוגה. מאז מות המורה שלו, קרישנמצ'ריה, המשיך א.ג מוהן להרחיב את הידע שלו על יוגה ודיסציפלינות אחרות, באמצעות המשך הלימודים, כולל סאמקייה, איורוודה, לוגיקה וודית, בודהיזם ונושאים רבים אחרים.

א.ג. מוהן פרסם במהלך השנים מספר רב של ספרים שהם פרי לימודים אלו, ומעידים על ראיית עולמו הייחודית ועל העומק וההבנה שלו בחכמה ובתרבות ממנה צמחה היוגה. למידע על הספרים לחצו כאן.

לאתר סוואסטה יוגה העולמי הקליקו כאן

ד"ר גאנש מוהן  

 

ד"ר גאנש מוהן, הבן של א.ג מוהן עם אישתו אינדרה, הוא רופא שהוכשר הן ברפואה הקונבנציונאלית והן באיורוודה.

גאנש החל לתרגל יוגה כמסורת קרישנמצ'ריה בהנחיית הוריו בילדותו. הוא בקיא היטב במחקרים מסורתיים קשורים כמו פילוסופיית יוגה ושירה וודית.

גאנש מתגורר בצ'נאי שבהודו. הוא מעביר סדנאות ומייעץ לאיגוד הבינלאומי למטפלי יוגה בארצות הברית ולאיגוד האוסטרלי למטפלי יוגה.​

ניתייה מוהן

  

ניתייה מוהן, בתם של א. ג. מוהן ואינדרה מוהן, מלמדת למעלה מ 28 שנה, ומשמשת כיום כמנהלת תכניות ההכשרה של סווסטה יוגה ואיורוודה בסינגפור.

ניתייה בעלת תואר במוזיקה והיא מומחית לשירת הסנסקריט והוודית. היא מלמדת סמינרים, הכשרה מורים ומופיעה ברחבי העולם כולל ארה"ב, אירופה, אוסטרליה ואסיה. היא זמרת יוצאת דופן הידועה בטהרת הקול שלה. בהוראתה ההוליסטית היא משלבת שילוב ייחודי של יוגה קלאסית, מוסיקה, מנטרות וסנסקריט

_V2A9245.JPG

איריס קליין

 

איריס לומדת ומתרגלת יוגה מעל 18 שנים. היא בעלת ניסיון רב שנים בהוראת יוגה ויוגה תרפיה בארץ ובחו"ל. איריס היא תלמידתם האישית והקרובה מאז 2004 של א.ג.מוהן, וכן של אינדרה מוהן אשתו, בנו ד"ר גאנש ובתו ניתיה. 

 

לאיריס ניסיון רב שנים , בהוראת יוגה, ויוגה תרפיה בהתאמה אישית ולקבוצות, עם רקע, צרכים ,אתגרים ומטרות מאוד מגוונים וברמות שונות. איריס מנחה נוער, מבוגרים, קשישים ונשים בשלבי חייהן השונים (התבגרות - הריון - גיל המעבר והלאה), וכן עוסקת בהכשרת מורים ליוגה ובהעברת מפגשי העמקה, ריטריטים, וסדנאות בנושאים שונים מתחום היוגה, הפילוסופיה של היוגה והתרפיה ביוגה. איריס מלמדת קבוצות של יוגה תרפיה, יוגה רסטורטיבית ושיעורי פילוסופיה פראניימה ומדטציה וכמובן שיעורים אישיים.

 

איריס חזרה לארץ בשנת 2010 עם בעלה ושלושת ילדיה לאחר שהות של 17 שנים בחו"ל. היא התגוררה באנגליה, ארה"ב, סינגפור והונג קונג. בסינגפור איריס הקימה וניהלה מספר שנים סטודיו ליוגה.

 

קודם להתמסרותה של איריס ליוגה, היא סיימה את לימודי המשפטים באנגליה ועסקה בארץ בדיני חברות ותקשורת. איריס המשיכה לתואר שני במנהל עסקים בבוסטון ארה"ב, ושם עסקה גם בפיתוח עסקי בתחום הביוטכנולוגיה. בסינגפור איריס המשיכה לייעץ בתחום הפיתוח העסקי עד שהיוגה הפכה למרכז חייה.

 

איריס נוסעת מידי שנה ללמוד עם א.ג. מוהן ומשפחתו בהודו, וברחבי העולם וזכתה לסייע לבנו ד"ר גאנש מוהן בכנסים, בסדנאות ובהכשרת מורים באסיה. איריס משמשת חלק מקבוצה המסייעת למוהנים, לרבות בפיתוח תכניות הוראה וסדנאות ונמצאת עם המוהנים בקשר מתמיד וקרוב. בנוסף איריס מרכזת את פעילות סוואסטה יוגה תל אביב.

bottom of page